O nas

Rolco to kompleksowa oferta dla hodowców trzody chlewnej i drobiu. Posiadamy także ofertę dla hodowców bydła.

Zgrany zespół zapewnia fachową pomoc przy projektowaniu nowych budynków, modernizacji już istniejących, sprawną realizację zamówień oraz profesjonalny montaż.

Promocje

STEROWNIK F21 FANCOM

najnowszy sterownik wentylacyjny firmy FANCOM przeznaczony do obsługi 24 działów trzody chlewnej. Najważniejszymi cechami F21 są: łatwa i intuicyjna obsługa, duża ilość funkcji oraz możliwość inteligentnej wentylacji.

Na podstawie kilku ustawień podstawowych sterownik automatycznie wybiera najlepsze ustawienia wlotu i odprowadzenia powietrza, ogrzewania lub chłodzenia (nawilżania).

Urządzenie firmy FANCOM automatycznie uwzględnia warunki zewnętrzne i dostosowuje się do wpływów poszczególnych pór roku.

Regulację wentylacji można realizować także w oparciu o wagę zwierząt.

PRZEGLĄD MOŻLIWOŚCI

WARUNKI DLA KAŻDEGO DZIAŁU

- regulacja łączona z 20 możliwościami ustawienia

- 2 strefy wentylacji

- 4 regulowane grupy wentylacji

- 5 grup wentylacji z możliwością włączenia/wyłączenia

- osobna regulacja zaworu dławiącego

- 2 sterowniki wlotu powietrza

- 1 dodatkowy sterownik wlotu powietrza

- 4 sterowniki ogrzewania

- 1 sterownik chłodzenia

- regulacja krzywych

- 2 czujniki temperatury

- 4 mierniki objętości powietrza

- 1 czujnik wilgotności względnej

- 1 miernik podciśnienia

- 1 czujnik CO2 lub NH3

- połączenie ze stacją pogodową

CENTRALNA REGULACJA

- 4 centralne sterowniki wentylacji

- 4 centralne sterowniki ogrzewania

PASZA

- 1 zegar paszowy dla każdego działu

- 4 centralne zegary paszowe

- rejestracja zużycia paszy

DATA

- 2 grupy rejestracji dla każdego działu

- 4 centralne grupy rejestracji

- 1 zegar dla każdego działu

- 4 zegary centralne

- dane o zwierzętach

- wartości archiwalne

- połączenie z komputerem stacjonarnym poprzez sieć FNET

- sygnalizacja 

 

 

teraz TYLKO 6995 zł

DOSTĘPNA TYLKO 1 SZTUKA!!!

zobacz wszystkie promocje

WspółpracaCentralFlow

To inteligentny system wentylacji z centralnym kanałem wyciągowym. Do każdej komory doprowadzana jest odpowiednia, niezbędna ilość świeżego powietrza, zużywając minimalną ilość energii. System sprawdza się w budynkach dla loch, prosiąt i tuczników.

Powietrze z komór odprowadzane jest za pośrednictwem modułów dławiąco – pomiarowych ATM do kanału centralnego, w którym pracują trójfazowe wentylatory wyciągowe o podwyższonym podciśnieniu. Zastosowanie kilku wentylatorów trójfazowych sterowanych falownikiem i modułów ATM pozwala na bardzo duże oszczędności energii elektrycznej sięgające 60% w porównaniu z konwencjonalnymi systemami wentylacyjnymi.

Użycie centralnego kanału wentylacyjnego umożliwia przeniesienie punktu emisji zanieczyszczonego powietrza, a także zastosowanie filtrów powietrza.

Jest to system szczególnie polecany w regionach, gdzie trzeba spełnić wysokie normy środowiskowe.NaturFlow

System łączący najlepsze cechy wentylacji naturalnej i mechanicznej

Szukasz wentylacji tak oszczędnej jak system wentylacji naturalnej,

a jednocześnie zapewniającej wszystkie korzyści, jakie daje dokładnie

sterowana wentylacja mechaniczna? To cechy systemu wentylacji NatuFlow® firmy Fancom®, który pozwala zaoszczędzić aż 60% energii w porównaniu z tradycyjnymi systemami wentylacji.

60% oszczędność kosztów

System NatuFlow® łączy w sobie zalety wentylacji naturalnej i mechanicznej. NatuFlow® wykorzystuje fakt, że do zapewnienia optymalnych warunków klimatycznych w chlewni często wystarcza naturalna wentylacja. Tylko w sytuacjach, kiedy naturalny ciąg powietrza w chlewni jest niewystarczający, nowy system wentylacji włącza

dodatkowo wentylację mechaniczną. Pozwala to zaoszczędzić 60% energii wydatkowanej na wentylację, przy pełni korzyści, jakie daje utrzymywanie optymalnego mikroklimatu w chlewni.EasyFlow

 

System EASYFLOW daje wiele korzyści za niewygórowaną cenę. To niezawodny system wentylacji przeznaczony specjalnie do prostych instalacji klimatyzacyjnych.

EasyFlow reguluje wentylację i ogrzewanie, utrzymując w chlewni warunki klimatyczne na poziomie określonym przez użytkownika i automatycznie uwzględniając wpływ wysokich lub niskich temperatur zewnętrznych. Wbudowany alarm ostrzega w razie przekroczenia wartości granicznych. Wystarczy określić wymagane wartości i można być spokojnym o zdrowie zwierząt.

EasyFlow steruje wentylatorem na podstawie sygnalizacji zwrotnej obrotów, która przez cały czas mierzy prędkość obrotów wentylatora. Sterownik klimatyzacji reguluje faktyczną liczbę obrotów wentylatora, tak aby zrównała się z wymaganą liczbą obrotów. W znacznym stopniu poprawia to dokładność mikroklimatu w chlewni. Czynniki atmosferyczne mają mniejszy wpływ na system wentylacji – liczba obrotów jest po prostu odpowiednio korygowana.

Biorąc pod uwagę aktualny stan wentylacji, system EasyFlow starannie kontroluje wlot powietrza, ustawiając klapę wlotową we właściwej pozycji. Precyzyjnie sterowany jest także system grzewczy, wyposażony w możliwość włączania i wyłączania ogrzewania albo w zawór mieszający. Dzięki temu można mieć pewność, że wentylacji i ogrzewania nie jest nigdy za mało ani za dużo, a system EasyFlow nie zużywa niepotrzebnie kosztownej energii.

 • DSCN1543
 • Zdjcie055

 ProFlow

Dzięki zastosowaniu systemu ProFlow™ prosięta, maciory i tuczniki mają zapewnioną superprecyzyjną wentylację.

W ten sposób automatycznie tworzone są optymalne warunki bytowe w chlewni.

Sercem całego systemu jest zespół pomiarowo-regulacyjny ATM. Opatentowany wirnik pomiarowy przez cały czas i z wysoką dokładnością mierzy odświeżanie powietrza w chlewni. Między wirnikiem a wentylatorem znajduje się zawór regulacyjny, dzięki któremu można precyzyjnie regulować wentylację, mierząc i w razie potrzeby zmniejszając przepływ powietrza. Niezależnie od warunków na zewnątrz w chlewni zagwarantowana jest minimalna wentylacja i niemal całkowicie wyeliminowane są wahania warunków klimatycznych.

Uwzględniając wiek zwierząt, system ProFlow™ automatycznie zapewnia precyzyjną wentylację, nigdy za dużo i nigdy za mało. Jeśli wymiana powietrza jest niewystarczająca, włącza się wentylator.

Kiedy wystarcza naturalna cyrkulacja powietrza, wentylator pozostaje wyłączony, nie zużywając niepotrzebnie energii. Ewentualny nadmierny przepływ powietrza jest kompensowany przez wbudowany zawór regulacyjny. W ten sposób można uniknąć przeciągów i niepotrzebnej straty energii.

Rezultat to zdrowe zwierzęta, mniejsze zużycie energii i niższe koszty opału, a więc korzystny wpływ na opłacalność gospodarstwa.F21. Sterownik mikroklimatu FANCOM

Sterownik F21 jest najnowszym sterownikiem wentylacyjnym firmy FANCOM przeznaczonym do obsługi 24 działów trzody chlewnej. Najważniejszymi cechami F21 są: łatwa, intuicyjna obsługa, duża ilość funkcji oraz możliwość inteligentnej wentylacji.

Na podstawie kilku ustawień podstawowych sterownik automatycznie wybiera najlepsze ustawienia wlotu i odprowadzenia powietrza, ogrzewania lub chłodzenia (nawilżania). Urządzenie firmy FANCOM automatycznie uwzględnia warunki zewnętrzne i dostosowuje się do wpływów poszczególnych pór roku. Regulację wentylacji można realizować także w oparciu o wagę zwierząt.FC12, FC14. Sterowniki mikroklimatu

Sterowniki FC12 i FC14 sterują całym systemem wentylacji w jednym pomieszczeniu. Sterowniki FC12 zaprojektowano specjalnie dla podstawowego systemu wentylacji EasyFlow. Rozszerzone funkcje regulacji sterownika FC14 są dostosowane do potrzeb energooszczędnych systemów wentylacji NatuFlow, ProFlow i CentralFlow.

Podstawową cechą sterowników serii FC jest ich łatwa obsługa:

 • Czytelny panel sterowania z osobnymi klawiszami funkcyjnymi dla każdej z funkcji sterowania

 • Praktyczne ustawienia fabryczne dla systemów wentylacyjnych firmy Fancom

 • Połączenia z komputerem stacjonarnym umożliwiające zdalne sterowanie oraz dostęp do czytelnych grafik zawierających analizy danych dotyczące warunków panujących w pomieszczeniu.

Sterowniki FC doskonale synchronizują zawory wlotowe z wydajnością wentylatorów, stopniowa regulacja wentylacji w pomieszczeniu zmniejsza wahania temperatur oraz zapewnia lepsze rozprzestrzenianie powietrza. Sterowniki automatycznie dopasowują się do temperatury zewnętrznej.B11. Sterownik mikroklimatu

Fancom B11 jest prostym regulatorem klimatu z podstawowymi funkcjami dla regulacji wentylacji ogrzewania oraz alarmu. B11 jest łatwy do zainstalowania i obsługi. Regulator dba o to, aby temperatura w budynku hodowli pozostawała jak najdłużej w środku strefy komfortowej dla zwierząt, oraz o to aby cały czas panował tam minimalny przepływ powietrza. Wygodna obsługa, diody świecące wskazują drogę użytkownikowi. Wbudowana funkcja alarmu strzeże klimatu w budynku.Wentylatory do bydynków inwentarskich

Warunki panujące w budynkach przeznaczonych do hodowli trzody chlewnej lub drobiu są złym środowiskiem dla większości urządzeń. Jednak posiadając wentylatory firmy FANCOM w swoim budynku, mogą Państwo spać spokojnie. Wentylatory posiadają aluminiową obudowę silnika i wirniki z tworzywa sztucznego, a klasa szczelności silnika IP66 zapewnia duże bezpieczeństwo. Pomysłowo zaprojektowane uszczelnienie osi zapewnia długą żywotność łożysk. Napięcie w silnikach jednofazowych można ustawiać za pośrednictwem transformatora lub regulacji elektronicznej. Silniki trójfazowe posiadają możliwość regulacji częstotliwości. Każdy wentylator ma możliwość wbudowania modułu DSR (sygnalizacji liczby obrotów). Dodatkowym zabezpieczeniem w silnikach jednofazowych jest wbudowany wyłącznik termiczny.

Wentylatory firmy FANCOM łączą duży pobór powietrza z niskim zużyciem energii oraz z ograniczoną emisją hałasu. Ograniczone zużycie energii i znakomite możliwości regulacji powodują ponadto, iż dochodzi do mniejszego nagrzania silnika, co znów pozytywnie wpływa na żywotność całego urządzenia.

Wentylatory firmy FANCOM produkowane są w wersjach z obudową ścienną, obudową modułową do montażu pod kominem wentylacyjnym, o średnicach od 35cm do 92cm. Wszystkie wersje występują jako jednofazowe i trójfazowe.

 I-Fan wentylatory energooszczędne

Kolejnym odkryciem firmy FANCOM jest seria niezwykle energooszczędnych wentylatorów I-Fan. Wentylatory te wyposażone są w energooszczędny silnik, produkujący jeszcze mniej ciepła. Są to wentylatory jednofazowe z wbudowanym modułem elektronicznym do sterowania wentylatorem. Dzięki temu rozwiązaniu osiąga się duże oszczędności energii elektrycznej i nie trzeba stosować dodatkowych urządzeń pośrednich.Moduł dławiący AT

Ogranicza grawitacyjny przepływ powietrza przez kominATM – moduł dławiąco pomiarowy

Mierzy przepływ powietrza przez komin i w razie konieczności go ogranicza. Wloty powietrza z pianki PIR

Wloty powietrza wykonane ze sztywnej pianki poliuretanowej z twardą i gładką powierzchnią. Klapy te są lekkie i łatwe w montażu, zapewniają wysoki stopień szczelności, odporne na agresywne gazy.

Wlot mały pojedynczy KW-1

Wlot mały podwójny KW-2

Występuje także wlot mały potrójny KW-3 z połączenia KW-1 i KW-2. Wszystkie wloty mogą występować w wersji zamkniętej lub otwartej.

Wlot duży pojedynczy KW-D

Dostępny jest także wlot duży podwójny KW-2D

Przy wykonaniu otworu pod wlot należy pamiętać o powiększeniu go o ok. 1,5 cm z każdej strony.

Na specjalne zamówienie wloty powietrza z pianki PIR mogą być barwione.Wloty powietrza z PS

 Sufit dyfuzyjny z wełną szklaną

Panele dyfuzyjne wykonane są z tworzywa sztucznego GFK w kształcie profilu trapezowego. Na całej jego powierzchni wykonane są otwory doprowadzające powietrze do komory za pośrednictwem dwóch warstw wełny szklanej o grubości 40 mm. Wełna także pełni rolę izolatora, oczyszcza powietrze oraz ogrzewa je.Płyta dyfuzyjna

Płyty dyfuzyjne wykonane są jako panele o wymiarach 0,60m x 2,50m z polistyrenu ekstradowanego o wysokości 30 mm. Średnica otworów , ich budowa i liczba są tak dobrane aby na 1 m2 wydajność powietrza wynosiła ok. 220 m3/h. Płyty są lekkie i ich montaż nie stwarza żadnych trudności. Panele są odporne na działanie agresywnego środowiska, można je myć za pomocą myjek (z odpowiednim ciśnieniem), nie tracą swoich właściwości wentylacyjnych przez cały okres użytkowania.
Jednostki alarmowe

 • FB1, FB8, FB16 - centrale alarmowe firmy FANCOM

 • CA-GSM-1 - centralka alarmowa 8-wejściowa z wbudowanym dialerem GSM

 • Dialer GSM - powiadomienie SMS'em w systuacji alarmowej na trzy numery telefonów

  FANCOM: Centrala 8-wejściowa FB.8

   

   

  FANCOM: Centrala 16-wejściowa FB.16

   

 Siłowniki wlotów powietrza

 

 • iM60i

 • LM.125

 • LM.250

Siłowniki wlotów powietrza służą do automatycznego, proporcjonalnego otwarcia wlotów powietrza. Sterowane są przez sterownik mikroklimatu. iM60i siłownik zasilany 24V wyposażony w baterię automatycznie otwierającą wloty podczas awarii zasilania.