O nas

Rolco to kompleksowa oferta dla hodowców trzody chlewnej i drobiu. Posiadamy także ofertę dla hodowców bydła.

Zgrany zespół zapewnia fachową pomoc przy projektowaniu nowych budynków, modernizacji już istniejących, sprawną realizację zamówień oraz profesjonalny montaż.

Promocje

STEROWNIK F21 FANCOM

najnowszy sterownik wentylacyjny firmy FANCOM przeznaczony do obsługi 24 działów trzody chlewnej. Najważniejszymi cechami F21 są: łatwa i intuicyjna obsługa, duża ilość funkcji oraz możliwość inteligentnej wentylacji.

Na podstawie kilku ustawień podstawowych sterownik automatycznie wybiera najlepsze ustawienia wlotu i odprowadzenia powietrza, ogrzewania lub chłodzenia (nawilżania).

Urządzenie firmy FANCOM automatycznie uwzględnia warunki zewnętrzne i dostosowuje się do wpływów poszczególnych pór roku.

Regulację wentylacji można realizować także w oparciu o wagę zwierząt.

PRZEGLĄD MOŻLIWOŚCI

WARUNKI DLA KAŻDEGO DZIAŁU

- regulacja łączona z 20 możliwościami ustawienia

- 2 strefy wentylacji

- 4 regulowane grupy wentylacji

- 5 grup wentylacji z możliwością włączenia/wyłączenia

- osobna regulacja zaworu dławiącego

- 2 sterowniki wlotu powietrza

- 1 dodatkowy sterownik wlotu powietrza

- 4 sterowniki ogrzewania

- 1 sterownik chłodzenia

- regulacja krzywych

- 2 czujniki temperatury

- 4 mierniki objętości powietrza

- 1 czujnik wilgotności względnej

- 1 miernik podciśnienia

- 1 czujnik CO2 lub NH3

- połączenie ze stacją pogodową

CENTRALNA REGULACJA

- 4 centralne sterowniki wentylacji

- 4 centralne sterowniki ogrzewania

PASZA

- 1 zegar paszowy dla każdego działu

- 4 centralne zegary paszowe

- rejestracja zużycia paszy

DATA

- 2 grupy rejestracji dla każdego działu

- 4 centralne grupy rejestracji

- 1 zegar dla każdego działu

- 4 zegary centralne

- dane o zwierzętach

- wartości archiwalne

- połączenie z komputerem stacjonarnym poprzez sieć FNET

- sygnalizacja 

 

 

teraz TYLKO 6995 zł

DOSTĘPNA TYLKO 1 SZTUKA!!!

zobacz wszystkie promocje

WspółpracaBasic Line

Prosty system wentylacji oparty na sterowniku Fancom B31 z podstawowymi funkcjami dla regulacji klimatu, wentylacji, ogrzewania oraz alarmu.

System jest przeznaczony specjalnie do użytku w budynkach, gdzie korzysta się z najprostszej formy regulacji klimatu.

Regulator dba o to, aby temperatura w budynku hodowli pozostawała jak najdłużej w środku strefy komfortowej zwierzęcia, oraz o to aby cały czas panował tam minimalny przepływ powietrza. Sterownik dzieli strefę komfortową na trzy strefy; strefa ogrzewania, strefa neutralna, strefa wentylacji. Trzy nastawy użytkownika wystarczają, aby regulator wypełnił swoje zadanie. SYSTEM MTT Perfekcyjna wentylacja w trzech etapach

System MTT opiera się na zasadzie łagodnego przejścia od wentylacji minimalnej do maksymalnej w trzech etapach. Skutkuje to zapewnieniem najlepszych warunków klimatycznych w budynku w całym procesie produkcyjnym. Optymalny klimat, bez dużych wahań pomiędzy dniem i nocą, zapewnia szybszy rozwój ptaków i mniejsze zużycie paszy do 10%, a także mniejszą śmiertelność i wysokie wyrównanie dorosłych ptaków.

Niska śmiertelność przy dużej obsadzie w wysokich temperaturach jest wyzwaniem dla każdego producenta drobiu. Przy zastosowaniu systemu MTT klimat w budynku pozostaje zawsze w strefie komfortu i nawet przy dużej obsadzie ptaków, wysoka temperatura zewnętrzna nie powoduje zaburzeń w ich wzroście.  Wentylatory do bydynków inwentarskich

Warunki panujące w budynkach przeznaczonych do hodowli trzody chlewnej lub drobiu są złym środowiskiem dla większości urządzeń. Jednak posiadając wentylatory firmy FANCOM w swoim budynku, mogą Państwo spać spokojnie. Wentylatory posiadają aluminiową obudowę silnika i wirniki z tworzywa sztucznego, a klasa szczelności silnika IP66 zapewnia duże bezpieczeństwo. Pomysłowo zaprojektowane uszczelnienie osi zapewnia długą żywotność łożysk. Napięcie w silnikach jednofazowych można ustawiać za pośrednictwem transformatora lub regulacji elektronicznej. Silniki trójfazowe posiadają możliwość regulacji częstotliwości. Każdy wentylator ma możliwość wbudowania modułu DSR (sygnalizacji liczby obrotów). Dodatkowym zabezpieczeniem w silnikach jednofazowych jest wbudowany wyłącznik termiczny.

Wentylatory firmy FANCOM łączą duży pobór powietrza z niskim zużyciem energii oraz z ograniczoną emisją hałasu. Ograniczone zużycie energii i znakomite możliwości regulacji powodują ponadto, iż dochodzi do mniejszego nagrzania silnika, co znów pozytywnie wpływa na żywotność całego urządzenia.

Wentylatory firmy FANCOM produkowane są w wersjach z obudową ścienną, obudową modułową do montażu pod kominem wentylacyjnym, o średnicach od 35 cm do 92 cm. Wszystkie wersje występują jako jednofazowe i trójfazowe.

 I-Fan: wentylatory energooszczędne

Kolejnym odkryciem firmy FANCOM jest seria niezwykle energooszczędnych wentylatorów I-Fan. Wentylatory te wyposażone są w energooszczędny silnik, produkujący jeszcze mniej ciepła. Są to wentylatory jednofazowe z wbudowanym modułem elektronicznym do sterowania wentylatorem. Dzięki temu rozwiązaniu osiąga się duże oszczędności energii elektrycznej i nie trzeba stosować dodatkowych urządzeń pośrednich.Wentylatory serii 34125W

Wentylatory 34125W służą do wentylowania dużych pomieszczeń posiadających systemy wzdłużne, poprzeczne lub łączone. Wentylatory posiadają możliwość regulacji, a ich osiągi przy dużych przeciwciśnieniach są znakomite. Dlatego nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach Państwa zwierzętom nie zabraknie świeżego powietrza.F37, F38 sterowniki mikroklimatu

Odpowiednia klimatyzacja ma bardzo korzystny wpływ na Państwa zwierzęta, a ponadto zapewnia oszczędności kosztów energii związanej z wentylacją, ogrzewaniem i oświetleniem. Dzięki zastosowaniu komputerów F37 i F38 zapewnienie korzystnych warunków jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Do standardowych opcji należy również rejestracja i dozowanie paszy oraz wody, a także sterowanie oświetleniem.

Łatwość obsługi sterowników realizowana jest poprzez zastosowanie czytelnych ekranów z łatwymi do rozpoznania symbolami graficznymi, nieużywane funkcje nie są wyświetlane na ekranie, najważniejsze dane ze wszystkich działów można uzyskać po naciśnięciu jednego przycisku.

Dokładna regulacja wentylacji MTT ze stopniowym przejściem od wentylacji minimalnej do maksymalnej w 3 fazach – wentylacji minimalnej, przejściowej i tunelowej. Wentylacja w oparciu o wagę zwierząt. F37 i F38 automatycznie uwzględniają wilgotność panującą w pomieszczeniu i warunki zewnętrzne, a także dostosowują się do wpływów poszczególnych pór roku.B31 sterownik mikroklimatu

Fancom B31 jest prostym regulatorem klimatu z podstawowymi funkcjami dla regulacji klimatu, wentylacji, ogrzewania oraz alarmu.

Ten niedrogi, korzystny regulator jest przeznaczony specjalnie do użytku w budynkach, gdzie korzysta się z najprostszej formy regulacji klimatu.

B31 jest łatwy do zainstalowania i obsługi. Regulator dba o to, aby temperatura w budynku hodowli pozostawała jak najdłużej w środku strefy komfortowej zwierzęcia, oraz o to aby cały czas panował tam minimalny przepływ powietrza. B31 dzieli strefę komfortową na trzy strefy; strefa ogrzewania, strefa neutralna, strefa wentylacji. Trzy nastawy użytkownika wystarczają, aby regulator wypełnił swoje zadanie. Wygodna obsługa, diody świecące wskazują drogę użytkownikowi. Wbudowana funkcja alarmu strzeże klimatu w budynku.Moduł dławiący AT

Ogranicza grawitacyjny przepływ powietrza przez kominATM – moduł dławiąco pomiarowy

Mierzy przepływ powietrza przez komin i w razie konieczności go ogranicza. Wloty powietrza z PS

 Wloty powietrza z pianki PIR

Wloty powietrza wykonane ze sztywnej pianki poliuretanowej z twardą i gładką powierzchnią. Klapy te są lekkie i łatwe w montażu, zapewniają wysoki stopień szczelności, odporne na agresywne gazy.

Wlot mały pojedynczy KW-1

Wlot mały podwójny KW-2

Występuje także wlot mały potrójny KW-3 z połączenia KW-1 i KW-2. Wszystkie wloty mogą występować w wersji zamkniętej lub otwartej.

Wlot duży pojedynczy KW-D

Dostępny jest także wlot duży podwójny KW-2D

Przy wykonaniu otworu pod wlot należy pamiętać o powiększeniu go o ok. 1,5 cm z każdej strony.

Na specjalne zamówienie wloty powietrza z pianki PIR mogą być barwione.Jednostki alarmowe

 • FB1, FB8, FB16 - centrale alarmowe firmy FANCOM

 • CA-GSM-1 - Centrala alarmowa 8-wejściowa z dialerem GSM

 • Dialer GSM - Powiadomienie SMS'em o alarmie na 3 numery telefonów

  FANCOM Centrala 8-wejściowa FB.8

   

   

  FANCOM centrala 16 wejściowa FB.16

   

 Siłowniki wlotów powietrza

 

 • iM60i

 • LM.125

 • LM.250

Siłowniki wlotów powietrza służą do automatycznego, proporcjonalnego otwarcia wlotów powietrza. Sterowane są przez sterownik mikroklimatu. iM.60i to siłownik zasilany 24V wyposażony w baterię automatycznie otwierającą wloty podczas awarii zasilania.